ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗN ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ ΣΙΤΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ/ΤΙΣ ΦΟΙΤΗΤΕΣ/ΤΡΙΕΣ ΤΟΥ Δ.Π.Θ. ΠΟΥ ΦΟΙΤΟΥΝ ΣΤΟ Β΄ ΕΤΟΣ ΕΩΣ ΠΤΥΧΙΟ (Δεν αφορά τους πρωτοετείς, για τους οποίους θα ακολουθήσει νέα ανακοίνωση)

Αγαπητέ/ή/ φοιτητή/τρια,

Σας ενημερώνουμε ότι ξεκίνησε η διαδικασία υποβολής δικαιολογητικών για σίτιση για την ακαδημαϊκή χρονιά 2023-2024 και παρακαλούμε θερμά για την άμεση ανταπόκρισή σας, ώστε να σιτίζονται όλοι/ες οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές/τριες.

Η υποβολή αίτησης είναι υποχρεωτική για τους φοιτητές/τριες βάσει υπουργικής απόφασης, και είναι απαραίτητη προκειμένου να εξασφαλίζει το Πανεπιστήμιό μας τα απαραίτητα ποσά που χρειάζονται για τη σίτιση από το Υπουργείο.

Προκειμένου επομένως να συνεχιστεί η απρόσκοπτη σίτιση των φοιτητών του Πανεπιστημίου μας, χρειάζεται υποβολή των αιτήσεων σίτισης από όλους τους ενδιαφερόμενους, καθώς αν δεν υποβάλουν όλοι οι ενδιαφερόμενοι/ες φοιτητές/τριες αίτηση σίτισης υπάρχει κίνδυνος να διακοπεί η σίτιση.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική εφαρμογή https://estia.duth.gr.

Παρακαλούμε να προβείτε άμεσα στην υποβολή αίτησης.  (Εξαιρούνται οι οικότροφοι των Εστιών)

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ 15/9/2023 ΕΩΣ 25/9/2023

Από τη Διεύθυνση Ακαδημαϊκών Θεμάτων