Φόρτωση Εκδηλώσεις

« Όλες οι Εκδηλώσεις

• Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

«Ιστορικός Περίπατος στην εντός και εκτός των τειχών Κομοτηνή»

25/09/2022 @ 11:00 πμ

Το Κέντρο Ευρωπαϊκής Πληροφόρησης Europe Direct Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και το Τμήμα Γλώσσας, Φιλολογίας και Πολιτισμού Παρευξείνιων Χωρών προσκαλούν τους φοιτητές και τις φοιτήτριες του τμήματος και του πανεπιστημίου μας στη δράση «Ιστορικός Περίπατος στην εντός και εκτός των τειχών Κομοτηνή», την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2022, με αφετηρία τον Ναό της Παναγίας (στην οδό Σοφούλη) στις 11 π.μ., στο πλαίσιο των Ευρωπαϊκών Ημερών Πολιτιστικής Κληρονομιάς.

Υπεύθυνος της ξενάγησης: ο ιστορικός Βασίλης Ριτζαλέος, μέλος ΕΔΙΠ του τμήματός μας.

Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι το μεσημέρι του Σαββάτου στις 2μ.μ. στο: europedirect@duth.gr (κυρία Ηράκλεια Γκατζίνη, υπεύθυνη του γραφείου του Europe Direct στην Κομοτηνή).

Λεπτομέρειες

Ημερομηνία: