ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΕΣΠΑ

Επειδή στην παρούσα φάση επιτρέπεται μόνο η εξ αποστάσεως πρακτική άσκηση, παρακαλούνται οι επιλεγέντες για άσκηση φοιτητές να επικοινωνήσουν άμεσα με τους φορείς τους και να διερευνήσουν αν μπορούν να κάνουν εξ αποστάσεως πρακτική άσκηση (σύμφωνα με όσα συζητήθηκαν στη συνάντηση της Παρασκευής, 15/1/21). Στην περίπτωση αυτή πρέπει να στείλουν στον κ. Σαλακίδη τον κωδικό της θέσης στον ΑΤΛΑΝΤΑ.

Προς διευκόλυνση όλων δημιουργήθηκε μια ακόμη περίοδος πρακτικής άσκησης (Απρίλιος-Μάιος). Συνεπώς, υπάρχουν προς το παρόν τρεις διαθέσιμες περίοδοι:

1. 15 Φεβρουαρίου-15 Απριλίου,

2. Απρίλιος-Μάιος, και

3. Ιούλιος-Αύγουστος.

Όσοι θέλουν να συμμετάσχουν στην πρώτη περίοδο πρέπει να αποστείλουν στον κ. Σαλακίδη τον κωδικό της θέσης τους άμεσα. Και οι υπόλοιποι φοιτητές καλό είναι να δραστηριοποιηθούν προς αναζήτηση φορέα. Είναι πολύ πιθανό και η δεύτερη περίοδος να απαιτεί την εξ αποστάσεως πρακτική (μπορεί όμως να αλλάξει κάτι μέχρι τότε), ενώ η τρίτη περίοδος ευελπιστούμε ότι θα μπορέσει να πραγματοποιηθεί διά ζώσης.